Pierwsze tropikalne drzewa w Olivia Garden zasadzone!

Na terenie Olivia Business Centre, największego centrum biznesowego w Polsce, tuż przy najwyższym budynku Pomorza, Olivia Star, powstaje całoroczny ogród – Olivia Garden. Właśnie zasadziliśmy pierwsze tropikalne drzewo. W całym ogrodzie znajdą się tysiące roślin, reprezentujących ponad 150 różnych gatunków. Już niedługo opowiemy o tym jeszcze więcej!

Nowo przygotowywana przestrzeń to nie tylko rośliny, ale również miejsca wypoczynku, ławeczki oraz punkty gastronomiczne. Celem jest stworzenie unikalnego miejsca relaksu i odprężenia, ale również pobudzenia kreatywności i stworzenia przestrzeni do mniej formalnych spotkań. Dostępny dla wszystkich, przede wszystkim Rezydentów centrum biznesowego, zapewni stałą i niezależną od pogody możliwość obcowania z naturą.

To wyjątkowy na skalę Polski projekt, którego autorem jest pracownia Malinowski Design Urban & Landscape, a za realizację odpowiadała pracownia Design Anatomy.

Chcieliśmy oddać w ręce Rezydentów Olivia Business Centre przestrzenie, które staną się ich ulubionymi miejscami spotkań prywatnych i służbowych, do codziennej pracy, ale również wyciszenia się i skupienia w otoczeniu egzotycznej roślinności. Natura doskonale wpływa na dobrostan człowieka, a nasz ogród będzie w zasięgu ręki niezależnie od pory roku. – mówi Krzysztof Król z Olivia Business Centre.

Olivia Garden powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie Rezydentów centrum biznesowego oraz z myślą o mieszkańcach Trójmiasta i turystach, którzy od 2019 roku licznie odwiedzają punkty gastronomiczne, centrum konferencyjne i taras widokowy, umieszczone na najwyższych piętrach Olivia Star,  będącego częścią Olivia Business Centre.

Realizacja koncepcji wymagała zaangażowania nie tylko architektów, ale także interdyscyplinarnego zespołu specjalistów, konsultującego rozwiązania z Rezydentami Olivia Business Centre, socjologami, psychologami i botanikami.

– Olivia Garden jest częścią projektu wellbeing, który od lat wdrażany jest na terenie Olivii. – mówi Krzysztof Król – W jego ramach latem odbywają się spotkania Rezydentów na patio, prowadzone są cieszące się olbrzymią popularnością sekcje sportowe, organizowane wystawy obrazów, fotografii czy rzeźby. Olivia to silna i aktywna społeczność, która już nie raz pokazała swoją wartość. Po zniesieniu obostrzeń ogród będzie ogólnodostępny i z przyjemnością powitamy w nim wszystkich zainteresowanych gości, aby również oni mogli się tu dobrze poczuć. – dodaje.

Źródło: Materiał prasowy, Olivia Business Centre

PROJEKT: MALINOWSKI DESIGN URBAN & LANDSCAPE
FUNKCJA: ogród egzotyczny w miejscu pracy
INWESTOR: Olivia Business Centre
ROK POWSTANIA PROJEKTU: 2018
BUDOWA: 2016-2021
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 800m2
PROJEKT ZESPÓŁ: Malinowski, Daniel Konopka, Beniamin Straszewski,Tomasz Kurtek , Jakub Woźny,
KONSULTACJA BOTANICZNA: Joanna Bogdanowicz
PROJEKT BUDYNKU: BJK Architekci,
KONSTRUKCJA: Skills Group Dariusz Czeplina
AKWARYSTYKA: Jakub Kordas
OŚWIETLENIE: QLAB laboratory of light
NAGŁOŚNIENIE: MOOD MEDIA
INSTALACJE: SANIS
TECHNOLOGIA: Green Drop Tomasz Pogorzelec